Příběh
Davida Jízdného

Příběh Davida Jízdného

Co na sebe David prozradil:

Před par lety jsem si nedokázal představit žít v USA, teď si nedokážu představit návrat do CR. Jedno rozhodnutí změnilo můj život napořád.

Na jakých školách David studoval

Core Golf Academy

 Moto

Play golf, work later.

Jak to začalo

Před pár lety, při studiích na brněnském gymnáziu, jsem se cítil, jako kdybych tam nepatřil. Cítil jsem, že potřebuji změnu, která převrátí můj život na ruby. Bratr se svým kamarádem v té době zakládali firmu, která umožňuje studentům vyrazit na zahraniční studia. Rozhodl jsem se to využít ve svůj prospěch a díky jejich službě svůj život změnit napořád.
Vzhledem k tomu, že od svého dětství hraji golf, nebylo pochyb, že si vyberu školu, která mi umožní v mé zálibě aktivně pokračovat. Společně s J&K Consulting jsme vytvořili seznam škol, které nabízely golf jako součást studia, a začala několikatýdenní výměna emailů a telefonátů. Výsledek byl vynikající.
Po mnoha emailech a domlouvání jsme se dohodli s Core Golf Academy v Orlandu na Floridě. Orlando mi perfektně vyhovovalo. Několikrát jsem měl možnost strávit ve městě dovolenou a byl jsem přesvědčen, že vím, co mě tam čeká. Core Golf Academy je jedna z nejlepších golfových akademií nejen ve Spojených státech, ale dokonce na celém světě. Hlavním trenérem v akademii je Sean Foley, trenér Justina Rose či třeba Huntera Mahana. Ačkoliv nás nikdy sám Sean Foley netrénoval, často mluvil o golfu s našimi trenéry. Párkrát jsme také měli možnost potkat některé z jeho klientů.

Životní setkání

Jednou jsem při procházce na driving range spatřil Seana Foleyho s nějakým golfistou v teplákovce. Na první pohled nebylo patrné, o koho se jedná. Musel jsem ovšem připustit, že mu to s golfovou holí šlo neobyčejně dobře. V tu chvíli mi bylo jasné, že se nejedná jen tak o obyčejného golfistu. Byl jsem přesvědčen, že je to Foleyho klient. Po chvilce pozorování jsem ho konečně poznal. Byl to sám Hunter Mahan. Kamarádi začali panikařit a fotit jako zběsilí. Nebylo se čemu divit. Měli jsme před sebou desátého nejlepšího hráče na světě. Panikařil by asi každý vášnivý golfista. Sledovat jeho počínání na golfovém hřišti byla nesmírná zkušenost. Přitom poslouchal rady od člověka, kterého jsem potkával běžně každý den. A on si přišel zahrát mezi nás obyčejné smrtelníky.
Core Golf Academy byl zážitek nejen ze strany golfu, ale i ze strany poznávání nových přátel a pohodlí. Studenti akademie žijí v rodinných domech, které stojí v soukromých komunitách. Studenti většinou bydlí po šesti až osmi v jednom domě a jsou po dvou na pokojích. Každý dům má na starosti “houseparent”.Většinou starší paní, která se o děti stará, nakupuje jim, vaří jim večeře.Tato paní samozřejmě bydlí s dětmi v domě. Každé ráno je pak vozí do školy, odpoledne je znovu vyzvedne a zaveze domů. Ujišťuje se, že je všechno v absolutním pořádku.
Škola je umístěna přímo v blízkosti golfového hřiště. Vyučování většinou začíná v osm ráno, stejně jako v České republice, a končí kolem druhé odpoledne. Po vyučování se studenti sejdou na driving range, kde počkají na své trenéry. Trénují až do šesti hodin do večera. Poté je čeká večeře, a to buď přímo na golfovém hřišti,nebo doma. Jakmile se studenti vrátí domů, bývá zvykem, že si udělají úkoly a ve volném čase odpočívají nebo hrají hry. Každý dům má vždy něco pro zkrácení dlouhé chvíle. Ten můj měl například Nintendo Wii, PlayStation a pingpongový stůl. Jiné domy mají dokonce bazén či kulečníkový stůl.

Vzdělávací systém v USA je velmi odlišný oproti tomu českému. Mně však naprosto vyhovoval. Ve škole v Česku jsem učivu prakticky vůbec nerozuměl, potřeboval jsem doučování snad na každý předmět. Ale i přesto jsem měl špatné známky. V jednu chvíli jsem si dokonce myslel, že je to ve mně, že prostě nevím, jak se učit, nebo že můj mozek není schopný zvládnout tak velké množství informací. Když jsem ale nastoupil na Core Golf Academy, něco se změnilo. A nebyl jsem to já ani můj mozek. Učitelé v Americe nezačnou vyučovat další látku do té doby, než všichni studenti rozumí té předchozí. Učitelé mají individuální přístup ke všem studentům, a to především díky tomu, že průměrná třída v USA má asi deset, maximálně patnáct studentů. Oproti českým třiceti studentům v jedné třídě je to velký rozdíl. Vyučování v Česku je založeno na křídě a tabuli. Vyučování v USA je založeno na komunikaci a společné snaze pomoci jeden druhému porozumět učivu. Samozřejmě byly i dny, kdy člověk něčemu nerozuměl i tady v USA. Je to ale velmi ojedinělé. Když se ale taková situace přece jen vyskytne, spolužáci ihned přispěchají na pomoc a večer po golfu se snaží svému kolegovi probíranou látku vysvětlit znovu a znovu, dokud ji zcela nepochopí.
V Core Golf Academy jsem strávil dva roky. Můžu říci, že to byly doposud nejlepší dva roky mého života. Díky tomu, že všichni žijí pohromadě, stanou se nejenom kamarády. Stanou se rodinou, přáteli na celý život. Doteď si dopisuji snad úplně s každým z mých spolubydlících a spolužáků.

Svého rozhodnutí odjet z domova, kde mi de facto nic nechybělo, kde jsem měl všechno, na co jsem si pomyslel, vůbec nelituji. Naučil jsem se komunikovat, vyjadřovat své názory a našel jsem si kamarády na celý život ze všech zemí světa. Všem velice doporučuji se nebát a vyrazit do světa. Před odjezdem jsem byl vystrašený žáček, který se bál zvednout ruku. Teď jsem zkušený vysokoškolák, který nemá nejmenší problém s komunikací v angličtině ani v češtině. Agentura J&K Consulting nejenom splnila všechny mé sny, ale také změnila to, kdo jsem. Za tři roky strávené v USA jsem dostal tolik zkušeností a kontaktů, které studenti v českých školách nikdy za své studium nezískají.
Pokračování příběhu
Sdílej tento příběh:

FOTOGALERIE

DALŠÍ NEUVĚŘITELNÉ PŘÍBĚHY STUDENTŮ:

Partnerem webu je vzdělávací agentura JK Education

Naším cílem je pomáhat talentovaným studentům v jejich plném rozvoji. Proto spolupracujeme s nejprestižnějšími internátními školami v USA, Kanadě a Švýcarsku. Z těchto škol se absolventi běžně dostávají na nejlepší americké univerzity jako jsou Harvard, Yale, Stanford, MIT,Princeton, Darmouth a mnoho dalších . Díky našim dobrým vztahům a přehledu v systému přidělování stipendií dokážeme pro naše studenty zajistit bezkonkurenční cenové podmínky.

Sledujte nás na Facebooku.